Pyt.: Co kryje się pod określeniem "Nowy Office"?

Odp.: Nowy Office to ogólne określenie najnowszych wersji usług i aplikacji Office, w skład którego wchodzą:

Z Nowego Office można korzystać na następujące sposoby:

  1. Otrzymujesz znane aplikacje Office tj. Word, Excel, które instalujesz i z których korzystasz na swoich komputerach. Możesz je szybko zainstalować i korzystać z nich już kilka chwil po kliknięciu przycisku ,,Zainstaluj". Z aplikacji tych można korzystać bez połączenia do Internetem, w trybie off-line.
  2. Kiedy nie masz przy sobie swoich urządzeń, możesz się zalogować do usługi Office za pomocą dowolnej wyszukiwarki i szybko pobrać strumieniowo aplikację Office na komputer. Tym samym zapewnisz sobie pełny widok i edycję na dowolnym komputerze z systemem Windows 7 lub Windows 8. Gdy się wylogujesz, aplikacje te automatycznie odinstalują się, tak że na urządzeniu nie pozostaną żadne ślady po nich. To jest tzw. Office na żądanie i by z niego korzystać, musisz być podłączony do Internetu.
  3. Jeśli chcesz dokonać jedynie drobnych zmian edytorskich, możesz zalogować się do Office Online i skorzystać z opartych na przeglądarce internetowej wersjach aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Aplikacje te są dostępne tylko przy podłączeniu do Internetem.

Pyt.: Jaka jest różnica między pakietem Office, a usługą Office 365?

Odp.: Pakiet Office to popularne oprogramowanie wspomagające pracę biurową np. Word, PowerPoint, Excel, Outlook i OneNote. Większość ludzi korzysta z pakietu Office poprzez zainstalowanie aplikacji na komputerze.

Office 365 to usługa, która umożliwia korzystanie z poczty e-mail, współdzielonych kalendarzy, udostępniania dokumentów, wiadomości błyskawicznych i wideokonferencji, jak również znanych aplikacji Office 2013.

Pyt.: Dlaczego warto wybrać usługę Office 365?

Odp.: W epoce globalizacji i szybko zachodzących zmian trzeba mieć najlepszą technologię, aby udostępniać pracownikom narzędzia wspomagające produktywność, wyróżnić się i wyprzedzić konkurencję, a zarazem ograniczać koszty. Istotne jest, aby wybrać właściwego dostawcę oprogramowania, który oferuje usługi gotowe do działania, znane i rozbudowane narzędzia, bezpieczeństwo i poufność na jak najwyższym poziomie oraz pożądany stopień kontroli informatycznej.

Pyt.: Który plan usługi Office 365 wybrać?

Odp.: Decyzję warto podjąć biorąc pod uwagę swoje potrzeby w zakresie infrastruktury informatycznej. Jeśli posiadasz mniej niż 250 komputerów i szukasz podstawowych funkcji umożliwiających komunikację i współpracę, wraz z integracją z usługą Active Directory, wówczas właściwym rozwiązaniem będzie Office 365 Midsize Business. Jeśli posiadasz mniej niż 25 pracowników, nie posiadasz pracowników dedykowanych do obsługi infrastruktury informatycznej i nie jest.